Juromania 2024: W Krainie Baśni i Legend

Autor:
Związek Gmin Jurajskich
Data publikacji:
05 Lipiec 2024
Odsłuchaj tekst

Już wkrótce rozpocznie się jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń terenowych w tej części Polski! Juromania, festiwal pełen magii i tajemnic, odbędzie się w dniach 13-15 września! Tegoroczna edycja przeniesie nas do "Krainy Baśni i Legend", oferując niezapomniane przeżycia dla całych rodzin!

Dlaczego warto wziąć udział?

  1. Niezapomniane Atrakcje: Przez trzy dni zamki, pałace i inne historyczne miejsca na Szlaku Orlich Gniazd zamienią się w sceny pełne magicznych przedstawień, warsztatów artystycznych i interaktywnych gier. Spotkasz bohaterów z ulubionych baśni i legend, a także dowiesz się więcej o lokalnych podaniach i historii.

  2. Kultura i Tradycja: Juromania to doskonała okazja, aby zgłębić bogactwo kulturowe regionu Jury Krakowsko-Częstochowskiej. W programie znajdą się również koncerty, pokazy rzemiosła, degustacje regionalnych potraw oraz jarmark pełen rękodzieła.

  3. Dla Całej Rodziny: Festiwal jest przyjazny dla wszystkich grup wiekowych. Dzieci będą mogły uczestniczyć w kreatywnych warsztatach, a dorośli odkrywać historyczne ciekawostki i brać udział w pokazach artystycznych.

  4. Przygoda w Plenerze: Wędrówki po malowniczych szlakach Jury, wspinaczka po wapiennych skałach i odkrywanie tajemniczych jaskiń to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na uczestników festiwalu. To idealna okazja, aby spędzić czas na świeżym powietrzu i cieszyć się pięknem przyrody.

Jak się przygotować?

  • Rezerwuj noclegi: Ze względu na dużą popularność festiwalu, warto z wyprzedzeniem zarezerwować miejsca noclegowe w okolicznych hotelach, pensjonatach lub kempingach.
  • Sprawdź program: Szczegółowy harmonogram wydarzeń będzie dostępny na stronie internetowej festiwalu. Zaplanuj swoją wizytę, aby nie przegapić żadnej z atrakcji.
  • Ubierz się wygodnie: Biorąc pod uwagę różnorodność aktywności, warto zaopatrzyć się w wygodne obuwie i odzież dostosowaną do warunków pogodowych.

Dołącz do nas i poczuj magię Juromanii!

Nie przegap tego wyjątkowego wydarzenia! Juromania 2024 to niezapomniana podróż w świat baśni i legend, która zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych. Zarezerwuj czas w dniach 13-15 września i doświadcz jurajskiej magii na własnej skórze. Serdecznie zapraszamy do udziału w festiwalu i odwiedzenia regionu Jury Krakowsko-Częstochowskiej!

Więcej informacji na temat programu i konkretnych atrakcji znajdziesz na naszej stronie internetowej. Śledźcie również festiwalowe media społecznościowe! Do zobaczenia w Krainie Baśni i Legend!

Twoja ocena:
Ocena: 5.0 (Oddano 1 głosy)
Wyświetlenia:  141
Pogoda
Katowice