Juromania 2022 wystartowała!

Data publikacji:
17 Wrzesień 2022
Odsłuchaj tekst
Tak, tak drodzy Juromaniacy! Juromania 2022 wystartowała z wielką pompą! Od samego początki wydarzenia ruszyły z wielkim impetem i już pierwszego dnia ciężko było zdecydować, które atrakcje zaliczyć!

Dzisiejszy dzień zaczęliśmy w Podlesicach wraz z Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego Jury! Mogliśmy tam oczywiście dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o geologii czy pszczelarstwie! Mogliśmy również zwiedzić Jaskinię Głęboką i zaliczyć spotkanie twarzą w twarz z ludźmi neolitu! 

Na kolejne atrakcje można było natrafić w Zawierciu i Lelowie, gdzie dla fanów historii i prehistorii również były ciekawe wystawy i ekspozycje!

Przejdźmy jednak do części małopolskiej, bo tam w Gminie Wielka Wieś i Gminie Jerzmanowice-Przeginia czekały na wszystkich Juromaniaków emocje związane z nocnym zwiedzaniem jaskiń! Jaskinia Wierzchowska i Jaskinia Nietoperzowa ponownie stanęły otworem dla wytrwałych uczestników festiwalu, lubiących podziemne wycieczki! Zaś o przepyszny poczęstunek po wyjściu z chłodnych i ciemnych jaskiń zadbały Panie z lokalnych kół gospodyń wiejskich! Było pysznie!

Nie zabrakło również wielkich emocji w Gminie Klucze, gdzie można było przemierzyć Pustynię Błędowską wieczorną porą w trakcie słynnego już Rajdu Świetlika! Wszystkim tegoroczny przemarsz przypadł do gustu! Zarówno tym starszym jaki i tym młodszym! Szczęśliwie wszyscy dotarli do celu cali i zdrowi!

Nie zawiódł również dzisiejszego wieczora Olkusz, gdzie można było wraz z przewodnikiem odbyć wieczorne zwiedzanie zabytkowej bazyliki i podziwiać jej wspaniałe organy!

Jak widać działo się w pierwszym dniu Juromanii bardzo wiele... a pamiętajcie, że tak na prawdę to dopiero początek! Widzimy się jutro kochani!

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  70
Pogoda
Katowice