Juromania 2020 - promocja w kolejach małopolskich

Data publikacji:
08 Wrzesień 2020
Odsłuchaj tekst

(o)Błedny Rycerz, który jeździł Kolejami Małopolskimi

Dzielny rycerz, herold, dobosz i dama dworu w miniony poniedziałek podróżowali Kolejami Małopolskimi, przyciągając spojrzenia zdziwionych i ciekawych współpasażerów. Niezwykli podróżnicy nie znaleźli się w pociągach bez przyczyny. Zapraszali na Juromanię –Święto Jury Krakowsko-Częstochowskiej, której trzecia edycja, pod hasłem „Uczta na Jurze” rozpocznie się już 18 września.

Akcja promocyjna w Kolejach Małopolskich to nie jedyna okazja aby spotkać historycznych bohaterów i dać się zaprosić na wielkie jurajskie świętowanie. Już wkrótce sympatycznych przybyszów z przeszłości będzie można spotkać w Krakowie i innych miastach Małopolski.

To tylko przedsmak tego, co dzięki owocnej współpracy Małopolski i Śląska będzie działo się między 18, a 20 września w ponad 20 lokalizacjach na obszarze Jury.  Na uczestników czekać będzie wiele atrakcji : inscenizacje historyczne walk rycerskich i scen z życia dworskiego, pokazy tańców dawnych i oręża, warsztaty kulinarne i degustacje lokalnych smakołyków, zajęcia edukacyjne i sportowe, wycieczki z przewodnikami, zwiedzanie niedostępnych na co dzień miejsc, konkursy z nagrodami to tylko niektóre z licznych propozycji jakie czekają na wszystkich, którzy zdecydują się wziąć udział w wydarzeniu.

W Małopolsce swoje podwoje otworzą Zamek w Bydlinie, Zamek Rabsztyn, Zamek Pieskowa Skała, Zamek Tenczyn w Rudnie oraz Zamek Korzkiew. Interesujących aktywności nie zabraknie również na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego, w Dolinie Prądnika, w Olkuszu  podczas „Święta Gwarków Olkuskich”, w jaskiniach Wierzchowskiej Górnej i Nietoperzowej oraz na Pustyni Błędowskiej  w trakcie nocnego „Rajdu Świetlika”.

Już dziś warto zarezerwować czas i zaplanować weekend na Jurze. Szczegółowy program dostępny jest na stronie www.juromania.pl.

Promocja w kolejach małopolskich

Promocja w kolejach małopolskich

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  15
Pogoda
Katowice