Juromania na Zamku Ogrodzieniec: 17.09.2022 (sobota)

Miejscowość:
Podzamcze
Odsłuchaj tekst
Dodaj do planera

Zamek Ogrodzieniecki zaprasza na wyjątkowe wydarzenie. Juromaniacy, podróżując przez wieki, skosztujecie potraw przygotowanych według dawnych receptur, poczujecie smak historii uczestnicząc w zmaganiach rycerskich, dacie się ponieść żywiołowej muzyce wykonywanej na żywo i zdobędziecie ogrodzieniecką warownię podążając za przewodnikiem, który opowie najciekawsze i najpikantniejsze szczegóły z życia dawnych władców zamku. Strasznie fajnie poczujecie się, także w naszych gościnnych murach nocą, podczas zwiedzania zamku z duchami.

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  2138
Program Wydarzenia
Sobota, 17 Wrzesień 2022
12:00 - 14:00
Turniej rycerski
Osadzony w realiach średniowiecza pokaz walk rycerskich i bohurtowych. Konkurencje sprawnościowe, gry i zabawy dla publiczności.
12:00 - 19:00
Średniowieczne targowisko
Atrakcja pozwalająca przeniesć się widzom w czasy świetności ogrodzienieckiej warowni i poczuć smak i urok średniowiecza. Na terenie Zamku powstaną dostępne dla turystów kramy serwujące historyczne potrawy i napitki, przeprowadzone zostaną degustacje typowych dla epoki specjałów. Oprócz kramów z jedzeniem pojawią się także rzemieślnicy z ofertą interaktywnych pokazów dla widzów.
12:00 - 19:00
Zwiedzanie Zamku z przewodnikiem
Atrakcja dostępna dla wszystkich chętnych przybywających do Ogrodzieńca. O okreslonych porach w ciągu dnia przewodnicy jurajscy, będą zapraszali chętnych do przejścia trasą zwiedzania i posłuchania opowieści o historii Zamku, jego największych tajemnicach i latach świetności.
14:00 - 15:30
Pokaz koni bojowych używanych w XIV i XVII wieku
Pokazy konne okraszone komentarzem i opowieściami o historii wykorzystywania koni do min. walki na polach bitewnych na przestrzeni epok. Opowieści o uzbrojeniu najlepszych polskich formacji wojskowych w XIV i XVII wieku.
15:30 - 17:00
Scenki z życia Sarmatów
Widowiskowe pokazy osadzone w realiach XVII wieku, obrazujące życie codzienne szlachty polskiej. Walki na broń białą, zwiedzanie obozowiska, prezentacja uzbrojenia, ekscytujące pojedynki i scenki rodzajowe.
17:00 - 18:00
Koncert zespołu muzyki dawnej
Plenerowy występ jednej z grup prezentujących muzykę dawną. Koncert będzie odbywał się w różnych miejscach na terenie imprezy, tak aby wszyscy zainteresowani mogli w nim chociaż przez chwilę uczestniczyć.
18:00 - 19:00
Finałowe walki turnieju rycerskiego i zakończenie imprezy
Finały zmagań rycerskich we wszystkich konkurencjach. Walki na miecz i tarczę, walki bohurtowe, finał miecza długiego, finały biegu damy i rycerza.
Lokalizacja:

Ul. Zamkowa 28
42-440 Podzamcze
Gmina: Ogrodzieniec
Powiat: zawierciański


Region turystyczny: 
Jura Krakowsko-Częstochowska
Lokalizacja: 
W górach, Na wsi
Kategoria: 
Wydarzenia

Organizator: 
Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego
Data wydarzenia: 
12:00 - 19:00 17/09/2022
Kontakt:
Telefon: +48 691 704 710
Informacje ogólne:
Rodzaj obiektu:  Festiwale
Dodaj do planera
Trasa
Trasa
Szlak znakowany
Do startu
Do mety
PDF
KML
GPX
Obiekty powiązane z wydarzeniem