Aktualności dla kategorii: Juromania
Data dodania: 16 września 2019

JurObusy z Częstochowy i Zawiercia W dniach 20 i 21 września uruchomiona zostanie darmowa komunikacja dla osób planujących odwiedzić atrakcje przygotowane w wybranych miejscach podczas tegorocznej JurOmanii. JurObusy kursować będą na trasach: Zawiercie - Zamek Ogrodzieniec - Smoleń, Zawiercie - Zamek Bąkowiec i Częstochowa - Zamek Olsztyn. Zapraszamy do skorzystania z darmowego transportu.

więcej >>
Data dodania: 28 sierpnia 2019

Od 24 sierpnia jesteśmy widoczni z daleka - flagi, punkt informacyjny, ulotki z kompletnym programem naszego wydarzenia, pamiątkowe zdjęcia ze średniowiecznymi akcesoriami, rekonstruktorzy - tak zachęcaliśmy już w Częstochowie do udziału we wrześniowym święcie Szlaku Orlich Gniazd.

więcej >>
Data dodania: 23 lipca 2019

Wielkim odliczaniem oraz honorową salwą z karabinków skałkowych rozpocznie się tegoroczna Juromania, która odbędzie się w dniach 20-22 września. Inauguracja odbędzie się w Częstochowie na placu Biegańskiego ok. godz. 17:00.

więcej >>
Data dodania: 23 lipca 2019

Średniowieczne stroje, armaty, narzędzia tortur, rekonstrukcje historyczne, pokazy taneczne, warsztaty, turnieje i koncerty oraz wyśmienita regionalna kuchnia. Tak w skrócie wygląda JUROMANIA – święto Szlaku Orlich Gniazd.

więcej >>